Toplumsal Cinsiyet

Üniversitede Cinsel Taciz

Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü`nün cinsel taciz üzerine yürüttüğü çalışmalar ve eylemlerden hareketle oluşturulan bu dosyada hem cinsel tacizin nasıl kavramsallaştırılabileceğine hem de cinsel taciz konusunu üniversitede gündemleştirmek için nasıl bir feminist aktivizm örgütlenebileceğine dair tartışmaları bulabilirsiniz.


Artunç B. Yavuz, Fatma Damak - 
01.03.2008
Damla Özakay, Duygu Dalyanoğlu - 
01.03.2008
Son yıllarda BÜKAK’ın gündeminde yer alan “üniversitede cinsel taciz” temasını teatral araçları kullanarak üniversite kampüsünde gündemleştirmeyi hedefledik
Forum Metni - 
01.03.2008
27 Kasım 2007'de Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü'nün düzenlediği “Daha Eşitlikçi Bir Üniversite İçin Cinsel Taciz Nasıl Önlenebilir?” forumunun kısaltılmış metni.
BÜKAK, Cinsel Taciz Çalışma Grubu - 
01.03.2008
Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü'nün 25 Kasım 2007 Deneyimi
Fatma Cansu Varol, Şebnem Keniş - 
01.03.2007
Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü'nde (BÜKAK) yürütülen ''Üniversitede Cinsel Taciz'' çalışması kapsamında yapılan okumaların notlarından derlenmiştir.
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.