Prodüksiyonlar

Etkinlikler

Etiketler

Tiyatro Projeleri

Sayfa: 1 2 3

Zabel

Zabel Yesayan... 1878-1943? Doğum yeri Üsküdar. Yazar, mücadeleperest, sürgün... Zabel Yesayan’ın hatıraları, romanları, makaleleri bugüne yazılmış mektuplar gibi... Şimdi, Zabel'in sesine kulak verelim birlikte.

› Detaylı bilgi

Kim Var Orada? Muhsin Beyin Son Hamleti

Diyelim ki Muhsin Ertuğrul bir gece vakti masasının başında oturmuş anılarını kaleme alıyor. Ama kişisel bir tarihi değil, tiyatromuzun tarihini anlatıyor... Ve diyelim ki maziden iki hayalet beliriyor hayalinde: Biri ilk hocam dediği dostu 'Vahram Papazyan', diğeri hiçbirimizin adını bilmediği bir kadın tiyatrocu...

› Detaylı bilgi

Lorca'nın Acıklı Güldürüsü

Lorca! Bu marifetli genç, çocukluğundan 38 yaşına, yani İspanyol İç Savaşı’nda öldürüldüğü güne dek, kısacık yaşamına çok şey sığdıracak. Yaşadığı küçük kasabanın büyük dertlerini anlatacak herkese. Tiyatro oyunlarının, şiir kitaplarının ünü ülke sınırlarını aşacak.

› Detaylı bilgi

Musahipzade ile Temaşa (2012)

Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde yazdığı oyunlarıyla Türkiye tiyatrosunun gelişkin örneklerini vermiş bir tiyatrocu, Musahipzade Celal, BGST Tiyatro Boğaziçi`nin yeni oyununa konu oluyor. Oyunlarında geleneksel ortaoyunu ile klasik batı tiyatrosunun dramatik yapısını bütünleştiren Musahipzade Celal, çoğunlukla Osmanlı dönemini anlatıyor.

› Detaylı bilgi

Selam Sana Shakespeare (2010)

William Shakespeare… Şair, oyun yazarı, oyuncu, tiyatro girişimcisi… Dört asır önce yaşamış bir sanatçı. Ne var ki bu Stratford’lı kasaba delikanlısı koca asırların arasından rahatlıkla uzanıp omzunuza hafifçe dokunabilir. Ardınıza şöyle bir baktınız diyelim, üstadın hemen yanınızda kulağınıza fısıldadığını fark edersiniz.

› Detaylı bilgi

Molière Efendi (2009)

Bundan üç asır önce, sadece dört yüz bin insanın yaşadığı Paris’te, sarı ve yeşil giysileri içinde bir delikanlı... Bir halıcının oğlu... Yattığı yerden kalkıp önündeki pencereden boşluğa bakma cesaretini gösterir. O küçücük pencereden kıpır kıpır Paris’i görür. Görgüsüz burjuvalar, münasebetsiz soylular, efendiler ve uşaklar...

› Detaylı bilgi

Bir Kadın Uyanıyor (2005)

Adı Alev, yaşı 45, çalışıyor, iki çocuklu, dul... Bugüne kadar çeyiz sandığında sakladığı ne varsa ortaya seriyor... Önce Yeşilırmak`a anlattı, sonra İstanbul Boğazı`na, şimdi kadınlara anlatıyor... Bakın neler anlatıyor:

› Detaylı bilgi

Karşılaşmalar (2012-2013)

Bir devir toprağa veriliyor ve “yeni” bir dönem başlıyor! Her yerde bu dönüşümün izleri... Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu (BGST) sanatçıları Karşılaşmalar ile Türkiye’de özellikle son on yılda yaşanan toplumsal dönüşümün farklı kesimlerden insanlar üzerinde yarattığı kırılma ve çelişkilere odaklanıyor.

› Detaylı bilgi

Şirket Hikayeleri (2011)

"Pazartesiler karışmış Salılara ve haftalar, aylar bütün bir yılla: durduralım akan zamanı bir an olsun, resmini çizelim, ama kusurlarıyla..."

› Detaylı bilgi

Otobüs (2011)

Bir otobüste yolculuk eden on kadın... Bayan Kahverengi... Bayan Yeşil... Bayan Turuncu... Bayan Kırmızı... Bayan Sarı... Bayan Mavi.... Bayan Pembe... Bayan Siyah... Bayan Gri... Bayan Beyaz... Hepsi birbirinden farklı, hepsi birbirinden renkli...

› Detaylı bilgi

Sayfa: 1 2 3
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.