Müzik

Temel Müzik Bilgisi


Temel Müzik Eğitimi Metodu

TEMEL MÜZİK EĞİTİMİ
Birgül Serçe & Tolgahan Çoğulu

Bgst YAYINLARI, İstanbul, Ekim 2010
184 Sayfa, karton kapak
ISBN: 978-975-6165-39-3

Temel Müzik Eğitimi metodu, Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü ve Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu bünyesinde 2003-2009 yılları arasında yürütülen çalışmaların bir ürünü olarak ortaya çıktı. Metodun hedefi, müziğe yeni başlayanlara dokuz çalışmalık bir program çerçevesinde, solfej, ritim ve armoni konularında sağlam bir altyapı kazandırmaktır. Metodu kullanan müzisyen adayları, her bir çalışmaya özgü konuları okuduktan sonra, kitap ile birlikte verilen CDyi referans alıp gerekli alıştırmaları yaparak, kendilerini geliştirecekleri müzikal bir yolculuğa çıkacaklardır.

Bu sitede metottaki konuların bir kısmı ve alıştırmalardan birer örnek verilmiştir. Konuların tamamına, alıştırmalara ve cevap anahtarlarına metodun basılmış versiyonunda ulaşabilirsiniz.

Birgül Serçe ()
Tolgahan Çoğulu ()

Metot linkleri:
Pandora
Idefix
Kitapyurdu
› Yazdırılabilir Versiyon
› Orijinal Versiyon: http://www.bgst.org/tr/temel-muzik-bilgisi/temel-muzik-egitimi-metodu

Paylaş:
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.