Prodüksiyonlar

Etkinlikler

Etiketler

Şirket Hikayeleri (2011)

Ağır çalışma koşulları, bu koşulların insan sağlığı üzerindeki etkileri, cinsel spekülasyon ve manipülasyonlar, tahammül sınırları, kâr ve kariyer hırsı ve bütün bunlara bağlı olarak çalışanların temel hak ve özgürlükleri...

Şirket Hikâyeleri’nde iş yaşamında sıklıkla karşılaşılan sorunlar ve bu sorunlara karşı geliştirilen tutumlar mizahi bir dille sahneye taşınıyor.  Oyunda, gözlemlere ve derlemelere dayanan üç hikâye anlatı konusu yapılıyor: Pazarlama sorumlusu Sibel’in, koordinatör Buket’in, insan kaynakları müdürü Murat’ın hikâyeleri... Başka bir ifadeyle çocuk bekleyen Sibel’in, kariyerinde yükselen Buket’in ve şirket ile çalışanların arasında kalan Murat’ın tercihleri... Onların tercihleri, yanılsamaları ve çelişkileriyle eyleyen, etkilenen ve bazen de izleyenler düşünmeye ve birbirine kulak vermeye çağrılıyor.

Tek perde/75 dak


Oynayanlar: Ayşan Sönmez, Barış Sezgin, Bülent Sezgin, Deniz Aydın, Didem Karanfil, Erdoğan Çete, Nevzat Eser, Ozan Uysal, Ömer Özdinç, Özgür Çiçek, Pelin Sakın, Piri Kaymakçıoğlu, Seray Akyıldırım

Proje Grubu: Deniz Aydın, Didem Karanfil, Ömer Özdinç, Özgür Çiçek

Işık ve Efekt: Fırat Kuyurtar, Zilan Kaki                             

Afiş Tasarım: Atıl Ünal

Metin ve Kurgu: Kolektif ÇalışmaOnur Aysoy - 
23.12.2010
Tam zamanlı işlerde çalışan Tiyatro Boğaziçi üyelerinin kolektif oyunlaştırma yoluyla çıkardıkları ikinci oyun olan "Şirket Hikayeleri" nin 11 Aralık'taki prömiyerini izledim.
Fatma Çölkesen, Serpil Demirci, Bersi Yetkin - 
04.07.2010
Bu yıl on dokuzuncusu düzenlenen İstanbul Amatör Tiyatro Günleri (İATG) kapsamında Tiyatro Boğaziçi (TB)'li Çalışan Tiyatrocular "Şirket Hikâyeleri" adlı çalışmasını deneme gösterimi olarak sundu.
İlker Aslan - 
23.01.2009
Bu yazı BGST tiyatro alanında faaliyet gösteren çalışanlar inisiyatifinin, yeni başladığı kolektif oyunlaştırma projesinin temasına arka plan oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen, Gideon Kunda’nın “Engineering Culture” adlı kitabının aktarım notlarını içermektedir.
Taylan Tosun - 
09.02.2011
Yakınlarda benim de üyesi olduğum Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu'nun (BGST) bünyesinde faaliyet gösteren Tiyatro Boğaziçi'nin Şirket Hikâyeleri adlı oyununu izleme fırsatı buldum.
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.