Prodüksiyonlar

Etkinlikler

Etiketler

Güncel Prodüksiyonlar

Zabel

Zabel Yesayan... 1878-1943? Doğum yeri Üsküdar. Yazar, mücadeleperest, sürgün... Zabel Yesayan’ın hatıraları, romanları, makaleleri bugüne yazılmış mektuplar gibi... Şimdi, Zabel'in sesine kulak verelim birlikte.

› Detaylı bilgi

Kim Var Orada? Muhsin Beyin Son Hamleti

Diyelim ki Muhsin Ertuğrul bir gece vakti masasının başında oturmuş anılarını kaleme alıyor. Ama kişisel bir tarihi değil, tiyatromuzun tarihini anlatıyor... Ve diyelim ki maziden iki hayalet beliriyor hayalinde: Biri ilk hocam dediği dostu 'Vahram Papazyan', diğeri hiçbirimizin adını bilmediği bir kadın tiyatrocu...

› Detaylı bilgi

Kardeş Türküler (1993)

“Halkların kardeşliği” dramaturjisi çerçevesinde şekillenmiş olan ``Kardeş Türküler`` projesi, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu bünyesinde yer alıyor. Anadolu, Trakya ve Mezopotamya halk şarkılarını, kendi kültürel bağlamlarını dikkate alarak, orijinal dilleriyle yorumlamaya çalışan bu proje, çokkültürlü bir coğrafyada kardeşlik içinde bir arada yaşama umudunu dile getiriyor ve halklar arasında yaratılan kutuplaşma ve gerilime karşı bir duruşu ifade ediyor.

› Detaylı bilgi

Bajar (2007)

`Bajarê te çi dibêje?` Farklılaşan yaşam biçimlerini müziğin diliyle yorumlamayı hedefleyen projenin öncelikli meselesi, güftelerde yeni tema arayışlarını zorlamak ve Kürtlerin yeni kültürel deneyimlerine müzikal cevaplar bulmak; Kürt müziği camiasında farklı müzikal formları Kürt müziğiyle buluşturma yönündeki çabalara, Kürtlerin hayatlarındaki yeni gerçeklikleri (etnik ayrımcılık ve ucuz işgücüyle gelen ekonomik ayrımcılık; yeni hayat koşullarının yol açtığı kültürel durumlar; gettolaşma ve içe kapalı kültürlerin oluşması; yeni kültürel normların gündelik ilişkilerdeki izleri, ... gibi) dile getirerek katkıda bulunmaktır.

› Detaylı bilgi

E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.