Müzik

Perküsyon


03.09.2012
BGST Müzik Birimi’nde perküsyon çalışmaları temel olarak iki başlık üzerinden yürütülmektedir. İlki, perküsyoncuların teknik gelişiminin (bilek açma egzersizleri, iç metronomun oturmasına yönelik çalışmalar, ritmin matematiksel olarak anlaşılabilmesi amacıyla yürütülen nota çalışmaları vs.) hedeflendiği teknik çalışma, diğeri ise geleneksel formları tanımaya ve icra etmeye yönelik olarak yürütülen bireysel/toplu formasyon çalışmalarıdır.
26.08.2008
Geçtiğimiz günlerde "Güldede" adlı albümü Kalan müzik etiketiyle yayınlanan Engin Gürkey'le müzikal serüveni, eğitimci kimliği, Türkiye'de perküsyon eğitimi ve perküsyon dünyası üzerine konuştuk..
01.10.2007
Çok genç yaşlarda müzik hayatına başlayan Okay Temiz Oriental Wind, Magnetic Band, Black Sea Orchestra, Mehteran, The Zurna Project, Balkan Art gibi projeler üretmiş ve gruplar kurmuş; Green Wave, Zikir, Fishmarket, Karşılama, Transparent Dervish, Karnataka gibi burada adını sayamayacağımız daha birçok albüme imza atmıştır.
Burcu Yankın, Selda Öztürk - 
22.05.2007
Vurmalı çalgılar üzerine temel eğitim çalışmaları Yaz 2006-Kış 2007 itibarıyla MB'de yürütülmüş olan vurmalı çalgılar temel eğitim çalışmalarının sonuçlarıdır.
İlkem Balseçen, Şirin Özgün - 
07.06.2006
Yaz 2006-Kış 2007 itibarıyla MB'de yürütülmüş olan vurmalı çalgılar temel eğitim çalışmalarının sonuçlarıdır.
Diler Özer, Şirin Özgün - 
07.06.2006
Vurmalı çalgılar üzerine temel eğitim çalışmaları Yaz 2006-Kış 2007 itibarıyla MB'de yürütülmüş olan vurmalı çalgılar temel eğitim çalışmalarının sonuçlarıdır.
01.01.1970
Bu transkripsiyon “frame drum”lar aracılığıyla elde edilebilen çok boyutlu sesleri görselleştirmeye ve bu parçadaki poliritmik icranın bir şemasını çizmeye yönelik bir denemedir. Çalışma aslen bir ödev olarak hazırlandı fakat ritmik yapılara nasıl yaklaşılabileceğine dair bir örnek oluşturmak amacıyla Bgst Müzik birimi içerisindeki perküsyon çalışmalarında da bu çalışmadan yararlanıldı.
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.