Dans

Okuma-Tartışma

Okuma ve eğitim çalışmaları.


Derleyen: Berna Kurt - 
15.05.2008
Birim çalışmalarında yapılan tartışmaların özeti. Çağdaş gösteri sanatları alanında çalışma yürüten Gurur Ertem ve Zeynep Günsür tarafından yazılan makaleler, Avrupa ve Türkiye’de çağdaş dans alanına hakim olan eğilimleri ortaya koyuyor. Makaleler, garajistanbul’daki ve idans uluslararası çağdaş dans festivalindeki gösterilerin ...
Web için hazırlayan: Berna Kurt - 
06.01.2008
BGST-BÜFK üretim süreçlerinin, gösterilerinin tarihsel olarak çokkültürcülük, kültürel çoğulculuk bağlamlarında değerlendirilmesi. Ana dilde eğitim hakkının var olmadığı bir ülkede “dil” tartışması önem kazanıyor: farklı dillerin yer aldığı gösteri formu hâlâ önemini kuruyor.
Ozan Say - 
01.01.2006
Sözlü Tarih Nedir? Sözlü tarihin tek bir tanımı bulunmamaktadır. Merriam-Webster's Dictionary içinde sözlü tarih, "bireysel deneyimler ve hatıralarla ilgili olarak yapılan ve kaydedilen sözlü görüşmelerden elde edilen tarihsel bilgi ve bu bilgi üzerine yapılan çalışma" olarak tanımlanıyor.
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.