Müzik

Birgül Serçe - 
22.05.2015
Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu Müzik Birimi’ndeki kadın müziği çalışmasına 2013 yılında, Feryal Öney’in “Geleneksel Müzikler İçerisinde Kadınların Müziği, Kadın Ağzı Türküler” sunumu için yaptığımız icra çalışması ile başladık. Bu çalışmanın amacı, sözü edilen şarkıların, türkülerin sunum sırasında canlı olarak icra edilmesiydi. Çalışma kadrosu olarak, sunum repertuarının geliştirilmesi kararını aldık.
İbrahim Odak - 
20.05.2015
B.B. King’e göre, onlar “zenci standartlarını yükseltmeye çalışıyorlardı ve bu yüzden blues ile anılmak istemiyorlardı. Çünkü blues hâlâ eskilerde bir yerlerdeydi.” Acıya metanetle boyun eğmenin müzikal ifadesiydi. Bu yüzden artık siyahların beklentilerini karşılamıyordu. Onlara geçmişin kötü hatıralarını anımsatıyordu. Blues, “köleliğin” müziğiydi, şeytanın müziği...
19.05.2015
Welcome to Turkey, Hasmik. We would like to make an interview about the influence of Armenian musicians on the music of Turkey. We can talk about the musical and cultural exchange, as well. But if you wish, let us start from you and your music life.
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

bgst@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.