Müzik

Fehmiye Çelik - 
13.07.2016
Makedonyalı İlhami Emin... Üsküp'te yaşayan bir Türk şairi, yazarı ve kültür insanı...Şükür ki hâlâ sağ ve sağlıklı... Hâlâ kafası kitaplarla, okumak ve yazmakla, üretmekle ve paylaşmakla meşgul... Bu kısa bayram ziyaretimizin ardından vedalaşıp yola koyulduğumuzda yol boyunca onun anlattıklarını konuştuk. Ve bizi uğurlamadan önce sarf ettiği, ayrıca bir kitabında da yer verdiği şu cümleler aklımıza mıh gibi çakıldı. "Korkuyu aşmak için okumak lazım. Kötülüğe karşı da direnmek lazım. İnsan, kötülüğe karşı var gücüyle direnmelidir. Direnmek, kötülüğü büsbütün yok edemese de mutlaka sarsar!"
14.06.2016
Bu proje, Türkiye’de 90’lar pop ve rock müziğinde sözüyle, müziğiyle, icrasıyla öne çıkmış kadın müzisyenleri ve onların şarkılarını ele alır. Bu dönemde, pop ve rock müzik alanında daha fazla kadın müzisyenin kadınlığa dair dertlerini, rahatça ifade edebilmesinin bu müziği dinleyen tüm kadınları güçlendirdiği inancından yola çıkar.
14.06.2016
Bu yazı şu ana kadarki repertuar, sahneleme ve dramaturji çalışmalarımızı besleyen çeşitli arka plan çalışmalarımızın anlatıldığı bir yazıdır. Yazının amacı, sona ermiş bir eğitim çalışması sürecinin sonuçlarının aktarmaktan ziyade, geldiğimiz noktayı paylaşmaktır.
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.