Müzik

Müzik/ Hakkında
BGST Müzik Hakkında

Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu (BGST),  müzik alanında;

Ortaya koyduğu ürünlerle Türkiye'deki müzik ortamına müdahil olmayı ve katkı sunmayı hedefler,

Ürünlerini eğitim-araştırma çalışmalarının sonucu olarak şekillendirir ve bu eğitim-araştırma çalışmalarını, iki temel eksen üzerinde yürütür:

Birincisi solfej, makam, armoni, enstrüman ve vokal eğitimlerini kapsayan temel müzik eğitimi,

İkincisi ise geleneksel ve popüler müzikler üzerine yapılan alan veya dönem çalışmaları,

Deneyim ve birikimlerin kamusal alanla paylaşmayı ve “okullaşma” hedefi içinden hareket etmeyi benimser. Bu anlayışla, ürünlerini, BGST Yayınları'ndan çıkan müzik / kültür / araştırma dizisi kitapları, BGST web sitesi yayıncılığı ve atölye çalışmaları aracılığıyla kamusal alanda paylaşıma sunar,

Halihazırda yürütülen proje çalışmaları arasında, bölgesel, etnik ve kültürel çeşitliliği gözeten bir anlayış içerisinde şekillenen çalışmaların yanı sıra, Türkiye'de, geçmişten bugüne muhalif/alternatif popüler müzik tarihi içinde ortaya konan ürünlerin ışığında şekillenen projeler de yer almaktadır. Oyun ve film müzikleri alanındaki farklı projelerde de çalışmalar yürütülmektedir.
› Yazdırılabilir Versiyon
› Orijinal Versiyon: http://www.bgst.org/tr/muzik-hakkinda

Paylaş:
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.