Tiyatro

Muhsin Ertuğrul ve Vahram Papazyan


Muhsin Ertugrul ve Vahram Papazyan Çalışması Hakkında

Bu çalışma, 2013'te İstanbul Amatör Tiyatro Günleri'nde ve 2014'te Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali'nde sergilenen İki Adam, İki Dünya, Tek Sahne: Muhsin Ertuğrul ve Vahram Papazyan etkinliğinin odaklandığı konuyu profesyonel sergilemeyi de kapsamına alacak şekilde ilerletmeyi ve yapılan araştırmayı derinleştirmeyi amaçlıyor. Ermeni Soykırımı yıllarının ardından Türkiye'den ayrılan ünlü Shakespeare oyuncusu Vahram Papazyan ile Türkiye'de tiyatronun kurumsallaşması için ömrünü vakfetmiş Muhsin Ertuğrul'un hayali bir karşılaşmasını konu alan oyunun çalışmaları başladıktan bir süre sonra tiyatro biriminin eğitim araştırma çalışmalarından birisi olarak devam etmesine karar verildi. Araştırma temel olarak yüzyıl başında Türkiye tiyatro ortamının dönüşümü üzerine odaklanıyor.
› Yazdırılabilir Versiyon
› Orijinal Versiyon: http://www.bgst.org/tr/muhsin-ve-vahram

Paylaş:
Özgür Eren - 
20.02.2015
BGST içinde Muhsin Ertuğrul ve Vahram Papazyan’ın hayali karşılaşması üzerine bir çalışma yürütmekteyiz. İlker Yasin Keskin’in yazdığı yazı araştırmamızın bazı sonuçlarını paylaşıyor. Bu yazıda da genç Muhsin’in tiyatroya başladığı yıllarda onun tiyatrocu kimliğini şekillendiren unsurların ne olduğuna değinilecek.
İlker Y.Keskin - 
06.01.2015
Tiyatro Boğaziçi’nde Fırat Güllü’nün yazdığı ve Boğos Çalgıcıoğlu ile birlikte oynadığı“İki Adam, İki Dünya, Tek Sahne” adlı projeyi geliştirmek üzere çalışmalar yürütmekteyiz. Bu yüzden portaldeki köşemi bir süre kendisi hakkında yazılara ayırmak istiyorum… Bu yazı dizisi yaptığımız araştırmaların bir dökümü olarak da değerlendirilebilir. Buyurun efendim…
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.