Dans

Hip Hop Çalışması

Dans formasyonu ve Hip Hop ile bir tanışıklık kazanmak ve edinilen birikimin aktarılabiliyor olması pratik çalışmaların ana hedefiydi. Gesa-Jennie Gerdes yürütücülüğünde pratik dans çalışmaları yapıldı. Hip Hop kültürüyle tanışıklık kazanmak amacıyla bilgilenme temelli mütevazı araştırma çalışmaları ve birim üyelerine dönük aktarımlar yapıldı.


Ali Özgür Adana, Gökhan Gökçen - 
29.03.2007
Ali Özgür Adana - 
27.03.2007
Bu yazı eski ekol hip hop dansları (breakdans, popping ve alttürleri ile locking) üzerine bir özetleme çalışmasıdır. Yazının ana kaynağını wikipedia internet sitesindeki hip hop danslarıyla ilgili bilgiler oluşturur.
Gökhan Gökçen - 
02.02.2006
1970'lerde Amerikan varoşlarında Siyahlar arasında başlayan Hip Hop kültürü aradan geçen yaklaşık otuz yılda, dünyadaki müzik piyasasının tümünü belirler hale geldi. Bu çalışma Hip Hop kültürünün Amerika dışında nasıl yayıldığı ve dünyanın farklı bölgelerinde nasıl varolduğu hakkında toplanan verileri sunmayı amaçlamaktadır.
Tunca Arican - 
02.03.2005
"Türkiye'de HipHop" konulu, Levent Soy tarafından hazırlanan aktarımın ana kaynağı Tunca Arıcan'ın "Türkçe Hip-Hop Sahnesindeki Bıçkın Delikanlılar" başlıklı makalesiydi. Türkiye'deki Hip-Hop ortamı, kültürel-tarihsel arka planı ve temsilcileri hakkında bir görüş elde etmek için okunması gerektiğini düşündüğümüz bu makaleyi, yazarının izni ile, olduğu gibi sitemize ekliyoruz.
Ahmet Şenkardeşler - 
01.01.1970
Hiphop, 1970'lerde New York'ta siyahların yaşadığı bölgelerdeki gençler arasında ortaya çıkan ve hızla yayılan bir kültür. Hiphop'un kökenlerini 18. yüzyıldaki köle ticaretine kadar götürmek mümkün.
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.