Ülke

Gündem/ Hakkında
Ülke Hakkında

Ülke Gündemi sayfası, Türkiye'nin başlıca sorunlarına yönelik günlük yorum yazılarından daha kapsamlı araştırmalara kadar BGST içinde ve dışında üretilen nitelikli yazılara yer vermeyi, böylelikle toplumsal muhalefetin donanımını zenginleştirmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Ülke Gündemi, dönemsel olarak Türkiye'de öne çıkan gündemler hakkındaki yazıların yanı sıra, bazı alanları nispeten daha sistematik şekilde takip etme hedefini de benimsemektedir. Bu alanlar, ilgili yazıları aynı zamanda birer dosya halinde bir araya getirdiğimiz, şu başlıkları içermektedir: Kürt Sorunuyla İlgili Güncel Gelişmeler, Türkiye'nin Ekonomik ve Toplumsal Dinamikleri, Demokratikleşme ve İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü'dür. 

BİLİM VE TOPLUM alanı ÜLKE GÜNDEMİ sayfası, ülke gündemiyle ilgili nitelikli her türlü yazıya açıktır.   
› Yazdırılabilir Versiyon
› Orijinal Versiyon: http://www.bgst.org/tr/gundem-hakkinda

Paylaş:
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.