Dans

Dönem Raporları


Berna Kurt, Seteney Koz - 
01.12.2008
Ağırlıklı olarak Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü'nde çalışma yürütmüş üyelerden oluşan BGST Dans Birimi'ne bir süredir yeni katılımlar gerçekleşiyordu. İki yeni üyenin çalışmalara başlamasından sonra birim içinde yeni katılımlara yönelik ayrı bir eğitim çalışması ihtiyacı konuşulur olmaya başladı.
Gökhan Gökçen - 
31.01.2008
2006 yılı sonunda Fiziksel aksiyon cümlelerinden hareket edilerek sahne parçacıklarının oluşturulması hedeflenen bir atölye çalışması yapılmıştı. 2007 yılı başında bu atölye ile bağlantılı olarak "Çingeneler'in yerinden edilmesi ve kriminalize edilmesi" teması çerçevesinde bir sahneleme çalışmasına başlandı.
Gökhan Gökçen - 
01.03.2007
2005-2006 Dönemi BGST Dansçıları açısından minimum çalışma ile eğitim-araştırma düzeneğini oturtma ve bu çerçevede üretim yapma olarak özetlenebilir.
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.