Dans

Dans / Temel Metinler
Berna Kurt - 
23.09.2009
Aşağıdaki çalışma, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu (BGST) Dans Birimi’nde ve Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü’nde yürütülen çeşitli çeviri çalışmalarından derlenmiştir. Çok sayıda çevirmen, redaktör ve editörün emeklerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur. Türkçe karşılıklar birer öneri niteliğindedir. Her kelime ya da terim, cümle ve bağlam içinde ...
Berna Kurt - 
10.08.2007
Dans alanı ile iligli temel metinlerin listesi: Bu metinler, birim çalışmalarını takip etmek, çalışmalara katılmak isteyecek kişiler için okuma tavsiyesi niteliğindedir. Birimin çalışmaları, gösterileri, sahneleme anlayışını tarihsel olarak belgeleyebilecek yazılar, çalışmalarında faydalandığı yazı-makale-kitaplar ve birim içinde verilen çeşitli seminerlerin notlarından oluşmaktadır.
Taner Koçak - 
01.01.1970
1980 ortalarında Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü (BÜFK) biryandan oldukça klasik denebilecek halk dansları çalışmaları yürütüyor, biryandan ise geleneksel dans alanına dönük bakışını sorguluyor, tartışıyordu. Başlangıçta bu sorgulama son derece cılızdı ve kişisel girişimlerle sınırlıydı.
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.