Prodüksiyonlar

Etkinlikler

Etiketler

Bir Kadın Uyanıyor (2005)

Alev; 45'inde, dul, çalışıyor, iki çocuk annesi... 15'inden 45'ine, çeyiz sandığında ne sakladıysa ortaya seriyor. İlk gençliğini, evliliğini, boşanmasını, yeniden kurduğu hayatını, Alev'in ateşle imtihanını anlatıyor...

Bir Kadın Uyanıyor... Ve soruyor:

"Hayatı boyunca kaç kez uyanır insan?”

2006 yılından bu yana repertuarda olan oyun şimdiye kadar İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Bursa, Sakarya, Yalova, Samsun, Ankara, Eskişehir, Konya, Muğla, Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Urfa ve Londra’da tiyatro seyircisi ile buluşmuştur.


BGST-Bir Kadın Uyanıyor* from on Vimeo.Yazan - Reji: Sevilay Saral 

Oynayan: Aysel Yıldırım

Dekor - Kostüm: Ayşan Sönmez, Nilgün Ilgıcıoğlu, Özlem Pehlivaner

Müzik: Diler Özer, Feryal Öney, Ülker Uncu

Işık - Efekt: Aylin Eren, Canan Tanır

Görüntü: Pınar Özkul

Afiş Tasarım: Filiz Bilmiş


06.03.2013
Sizinle birşey paylaşacağım. Pazartesi akşamı, ikinci kez izlediğim bir oyun... İzlerken aynı tadı aldığım, güldüğüm, düşündüğüm, tüylerimin diken diken eden bir oyun...
09.03.2013
Hikâyesi, ‘Bir Kadın Uyanıyor’ adlı oyunda anlatılan Pınar Özer, çoğu kadın gibi “El âlem ne der!” baskıyla sürdürmüş hayatını... 22 yaşında evlenmiş; ancak 14 yıl dayanabilmiş. Boşanmak istediğinde ailesi “Dışarısı kurtlar sofrası.
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.