Etiketler

Hakkında
BGST Hakkında

Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu (BGST), gösteri sanatları alanında avangard ve alternatif projelere zemin oluşturan, bu alanda eğitim ve araştırma faaliyetlerini özendiren bir yapılanmadır. Öğrenci kulüplerinde başlayan sanatsal faaliyetlerini mezuniyet sonrasında da sürdürmek isteyen Boğaziçi Üniversitesi mezunları tarafından 1995 yılında kurulmuştur ve temel çalışma ilkelerini benimseyen herkesin katılımına açıktır.

BGST, dans, müzik ve tiyatro alanlarında faaliyet gösteren ve ayrıca bu faaliyetlere farklı düzeylerde destek veren üyelerden kuruludur. Bu alanlarda uzmanlaşma ve alternatif okullaşma hedeflerini gerçekleştirebilmek için gereken eğitim-araştırma altyapılarını tesis edebilecek birim yapılarının oluşumu teşvik edilmektedir. Gösteri sanatlarının farklı alanlarında uzmanlaşan BGST birimleri, çalışmalarını farklı fiziksel hayat koşullarına sahip üyelerinin bir arada faaliyet gösterebileceği asgari çalışma ilkeleri çerçevesinde örgütlemekte, birimler ve üyeler arasında demokratik, katılımcı bir işleyiş oluşturulmasına özen gösterilmektedir.

Konser, oyun, gösteri, atölye ve seminerlerin yanı sıra, yayıncılık faaliyeti de gösteri sanatları alanındaki birikim ve tartışmaların kamusal alana taşınabilmesi açısından önemli bir yerde durmaktadır. BGST Yayınları kişi ve grupların çeşitli yayın projeleri için bu imkânı sağlamaktadır. 
› Yazdırılabilir Versiyon
› Orijinal Versiyon: http://www.bgst.org/tr/bgst-hakkinda

Paylaş:
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.