Etiketler

Gündemler
BGST - 
30.12.2017
Türkiye tiyatrosunun en çalışkan emekçilerinden, oyuncu, hikaye anlatıcısı, oyun yazarı, eğitimci, çevirmen Ayşe Selen’i kaybettik. Ardında onlarca çeviri, yüzlerce tiyatro sevdalısı öğrenci/oyuncu, hepsi bir oyunculuk dersi niteliğinde “replikleri perdeye asılı” bir sürü rol, her biri oya gibi işlenmiş birbirinden güzel oyunlar, çocuk ve gençlik tiyatrosu alanında yapılmış değerli çalışmalar ve çok güzel anılar bıraktı. BGST üyeleri olarak oyun, konser ve şiir dinletilerinde birlikte çalışmaktan gurur ve mutluluk duyduğumuz bu değerli tiyatro sanatçısını kaybetmekten büyük üzüntü duyuyoruz. Seni çok özleyeceğiz Ayşe Selen…
BGST - 
04.12.2017
Yargı, Türkiye’deki demokratik teamülün sınırlarını görüp risk alarak barış talep eden, ifade özgürlüğü hakkını kullanan vicdan sahibi akademisyenleri suçlamaya çalıştıkça, hiçbir hukuki açıklaması olmayan tutarsız tablolar üretmeye devam edecektir. Şimdi yargılanan ve bundan sonra da aynı nedenle yargılanabilecek tüm akademisyenlerin yanındayız, ifade özgürlüğünün bastırılması çabalarının karşısındayız.
Fehmiye Çelik, Feryal Öney - 
18.10.2017
Dünya Barış Günü’nün kutlandığı Eylül ayında, “Yol” isimli yeni albümüyle müzikseverlerle buluşan Kardeş Türküler, herkesi çok sesli ve çokkültürlü bir müzik yolculuğuna davet ediyor. Yaşamdan ve yaşatmaktan yana olanları; farklılıklarımızı bir arada, eşit ve özgürce yaşamayı savunanları; daima haktan, adaletten ve barıştan yana duranları müziğin birleştirici yolunda buluşmaya çağırıyor.
Bgst Tiyatro - 
06.10.2017
Tamamı tam zamanlı işlerde çalışan tiyatrocuların eğitim-araştırma perspektifiyle hazırladığı oyun sistemin labirentlerinde adalet arayışına, gerçek ile absürdün sıklıkla yer değiştirmesine ve bu koşullar içinde kendisine çıkış arayan bir bireyin çırpınışlarına odaklanıyor.
BGST - 
26.07.2017
Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu olarak biliyoruz ki yargının bağımsızlığına gölge düşüren, özgür basının sesini kısmaya çalışan, KHK'ları ile binlerce kişiyi mağdur eden OHAL, benzeri her tarihsel dönem gibi geçicidir ve haksızlık, hukuksuzluk karşısında adalet diyenler aradıklarını mutlaka bulurlar. Cumhuriyet gazetesi tutuklu emekçileri bir an evvel serbest bırakılmalı ve ifade özgürlüğü üzerindeki her türlü baskıya son verilmelidir.
BGST - 
12.05.2017
Gülen yüzleriyle seslerini duyurmak istiyor, emeklerine ve onurlarına sahip çıkıyor, köle muamelesi görmeyi kabul etmiyorlar. Ve diyorlar ki: "Ne ölmek ne sakat kalmak ne de bir saniye daha aç kalmak istiyoruz. Bu konuda çok netiz. Tek isteğimiz işimiz. İşimizi geri istiyoruz. Ve mesele bizim için bu kadar basit"
BGST - 
17.02.2017
“Burda KHK geçmez!” Bizler sanat üretiyoruz. Bunu da dayanışma çerçevesinde “ihraç” edilenler ile paylaşmak istiyor, kendilerine Kanun Hükmünde Davetiye tebliğ ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Yordam Kitap da, “ihraç” edilen akademisyenlerle bir dayanışma kampanyası başlatmıştı. Farklı şekillerde dayanışma modellerinin geliştirilip yaygınlaşacağını umut ediyoruz.
BGST - 
10.11.2015
"Sanat herkes içindir, isteyen herkes sanat yapabilir" diyen Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu (BGST) sanatçıları; herkesi müzik, dans ve tiyatro alanlarında edindikleri birikimi paylaşmaya çağırıyor... 16 Kasım'da Beyoğlu'ndaki stüdyolarında çalışmalar başlıyor...
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.