Dans

Alevi Çalışması
Gökhan Gökçen - 
02.12.2007
2007 yılı sonbahar döneminde fiziksel aksiyondan hareketle bir dans sahnesinin nasıl oluşturulabileceğinin araştırılacağı çalışma, Alevi teması seçilerek yürütüldü. Kasım ayı sonunda grupların hazırladıkları örnekler son halini aldı, kayıt alındı ve değerlendirmeleri yapıldı.
Gökhan Gökçen - 
01.12.2007
2007 yaz dönemi sonunda fiziksel aksiyondan hareketle bir dans sahnesinin nasıl oluşturulabileceğinin araştırılacağı bir çalışmanın organize edilmesine karar verildi. Kolektif bir dans sahnesinin oluşturulmasına dair bir yöntem araştırılması yapılması hedeflendi. Bu çalışmanın temasının Alevilik olması önerildi
01.12.2007
Sahne analizi ya da örneklerin değerlendirilmesinin sistematize edilmesine yararlı olması için önerilen değerlendirme başlıkları aşağıdadır. Başlıkların bir kısmı için net kriterler olmakla beraber bazıları için kriterlerin oluşturulmasına yönelik tartışmaların ilerletilmesi gerekiyor.
Berna Kurt, Beyza Gümüş, Mehmet Özveren - 
01.01.1970
(Yazı, BGST Dans Birimi'nde yürütülen sahne çalışması için okunan güncel gazete yazılarından yapılan bir derlemedir. Alevilerin gündelik yaşamda karşılaştığı ayrımcılık biçimleri ve Alevilikle ilgili güncel tartışmalar temel alınarak yapılan okuma sonucunda, sahne çalışmasına veri oluşturabileceği düşünülen bilgiler ön plana çıkarılmış ve yazıya geçirilmiştir.)
E-bülten

BGST Aylık Bülten'e abone olmak için isim ve e-posta adresinizi bırakınız.

Tomtom Mahallesi, Kaymakam Reşat Bey Sok. 9/1 Beyoğlu - İstanbul / 0212 251 19 21

iletisim@bgst.org

BGST web sitesinde yayımlanan yazılar/çeviriler BGST sitesindeki orijinal linki verilerek kaynak gösterilmek ve yazarının/çevireninin adı mutlaka belirtilmek kaydıyla, ayrıca bir izin almadan internet üzerinden elektronik ortamda kullanılabilir. Yazı ve çevirilerin basılı ortamda kullanımı için yazar/çevirenin izni gereklidir.